Prezes naszego stowarzyszenia uczestniczyła w ostatnim pożegnaniu Imrego Vidovszky'ego

Vidovszky grobZe smutkiem informujemy, że 25 stycznia 2019 roku w Balatonboglár odbyło się ostatnie pożegnanie Imrego Vidovszky'ego wieloletniego inicjatora polsko-węgierskich poczynań w Balatonboglár i honorowego prezesa tamtejszego Towarzystwa Polsko-Węgierskiej Przyjaźni. Spoczął w grobowcu na balatonboglárskim cmentarzu, a wcześniej w miejscowym kościele odbyła się msza żałobna za duszę Zmarłego. Przeżył 84 lata.

W ostatniej ziemskiej drodze towarzyszyła Mu rodzina, konsul RP na Węgrzech Marcin Sokołowski, burmistrz miasta Balatonboglár Miklós Mészáros, przedstawiciele Ogólnokrajowego Samorządu Polskiego na Węgrzech, Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego im. J.Bema i Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Érd.

List pożegnalny nadesłał z Polski Grzegorz Łubczyk, wierny kronikarz spraw polsko-węgierskich i były ambasador RP na Węgrzech.
Niech śp.Imre Vidovszky, wieloletni Przyjaciel naszego stowarzyszenia, na długo pozostanie w naszej pamięci!
( b. fot. KW-JK )